فیزیک برای زندگی

وبسایتی ویژه ی تمامی دوستاران فیزیک

فیزیک برای زندگی

وبسایتی ویژه ی تمامی دوستاران فیزیک

فیزیک برای زندگی

وبسایت فیزیک برای زندگی ، به جهت آموزش فیزیک ( برای علاقه مندان در تمامی گروه های سنی ) توسط موسسه ی آموزشی فرهنگی محمد راه اندازی شده است. این وبسایت برای کلیه ی علاقه مندان به فیزیک ، دانش آموزان و اساتید دانشگاه دارای مطالبی مفید و غنی شده می باشد که می تواند ضمن ارتقای سطح علمی شما ، برای زندگی بهتر به شما کمک کند. ما ، می کوشیم تا مطالب فیزیک را به روشی نوین آموزش دهیم و درک و فهم آن را ساده تر سازیم .
بی صبرانه منتظر نظرات ، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.
http://physics1.blog.ir

دیدگاه شما !
آخرین دیدگاه ها

تعریف یکاهای اصلی SI

سه شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۳، ۱۰:۰۸ ب.ظ
در این مطلب قصد داریم برخی یکاهای اصلی در SI را به شما همراه با نام ، نماد و تعریف آن ها به شما معرفی کنیم... تمامی موارد به ترتیب زیز می باشد:

کمیت - نام - نماد - تعریف


طول - متر - m - (( ... مسافتی است که نور در فاصله ی زمانی 1/299793458 ثانیه در خلاء طی می کند ))

جرم - کیلوگرم - kg - (( ... این نمونه ی اصلی ( استوانه ی معینی از پلاتین - ایریدیم است ) از این پس یکای جرم خواهد بود )) ( 1346-1967)

زمان - ثانیه - s - (( ... مدت زمان  9192631770  برابر دوره ی تناوب تابش مربوط به گذر میان تراز های فوق ریز حالت پایه ی اتم سزیم  133  است .))

جریان الکتریکی - آمپر - A - (( ... جریان ثابتی است که اگر از دو رسانای راست موازی بی نهایت دراز با سطح مقطع دایره ای ناچیز و به فاصله ی 1 متر از یکدیگر در خلاء بگذرد نیرویی برابر با 7- 10 × 2 نیوتون بر متر بین آن ها ایجاد می کند. ))

دمای ترمودینامیکی - کلوین - K - (( ... عبارت است از 1/27361 دمای ترمودینامیکی نقطه ی سه گانه آب.))

مقدار ماده - مول - mol - (( ... مقدار ماده یک دستگاه است که تعداد موجودات بنیادی آن برابر تعداد اتم های موجود در 0/012 کیلوگرم کربن 12 است. ))

شدت نور - کندلا - cd - (( ... عبارت است از شدت نور در جهت عمود بر سطحی به مساحت 1/600000 متر مربع از یک جسم سیاه در دمای نقطه ی انجماد پلاتین و فشار 101/325 نیوتون بر متر مربع ... ))
موافقین ۵ مخالفین ۰ ۹۳/۰۹/۱۸
گروه فیزیک

دیدگاه های شما  (۰)

نخستین دیدگاه را شما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

پشتیبانی

360 رنگ
حمایت از ما
خانه
درباره ما
همکاری با ما